22
نوامبر

چند دفتر کار با ایده های خلاقانه

چند دفتر کار با ایده های خلاقانه

 

5: اُبی‌کویتُس
شرکت اُبی‌کویتُس یک شرکت ارتباطی در شهر منچستر است. این شرکت می‌کوشد تا فکرهای نو را با جدیدترین فناوری‌ها در حوزه‌ی ارتباطات همراه کند. طراح داخلی دو ماه وقت صرف کرد تا فضای داخلی آن را به شکلی طراحی کند که با اهداف شرکت هم‌خوان باشد. در طراحی داخلی این شرکت از مواد کاری چون چوب به همراه مواد کار جدید استفاده شده تا فضای کار مناسبی فراهم شود. مهم‌ترین کار طراح داخلی افزودن تخته‌های چوبی به دیوارهای شرکت و طراحی سقف کاذب چوبی برای این شرکت بود. نورپردازی بیش‌تر به شکل طراحی شد تا بر اتمسفر دفتر اضافه کند و در طراحی دکوراسیون اداری از وسائلی استفاده شد که ظاهری کلاسیک دارند.

6: دفتر گوگل در ژاپن
در طراحی داخلی دفتر شرکت گوگل در ژاپن از رنگ‌های شاد و پرانرژی استفاده شده است. در طراحی دکوراسیون داخلی مهم‌ترین هدف افزودن بر خلاقیت کارکنان بوده است و نه راحتی. در طراحی داخلی این شرکت رنگ‌های روشن و هماهنگ مهم‌ترین نقش را ایفا می‌کنند.

7: دفتر شرکت ادوبی
طراحی داخلی دفتر مرکزی شرکت ادوبی به مساحت24 هزار متر مربع را شرکت طراحی داخلی رَمت استودیو بر عهده گرفت و سال گذشته طراحی داخلی این دفتر عظیم را به پایان رساند. تمامی دفتر حول آثار هنرمند خیابانی مایک جاینت خلق شدند که در محوطه‌ی میانی این دفتر بزرگ قرار دارند. این دفتر شاکل یک زمین بسکتبال می‌شود که کاملاً با ابعاد استاندارد در مسابقات ان‌. بی. اِی طراحی شده. همچین در طراحی داخلی این دفتر یک زمین بازی، یک باشگاه کامل ورزشی و محوطه‌ای برای بازی‌های تعاملی پیش‌بینی شده است.

8: سالگاس آنو آرکیتکچور، مادرید
سالگاس آنو، معمار و طراح داخلی اسپانیایی، دفتر شرکت خود در میان یک جنگل در مادرید را طراحی و اجرا کرده است. طراحی این دفتر به مانند لوله‌هایی در میانه‌ی محوطه‌ی پردرخت و زیباست. در طراحی داخلی هم به این نکته توجه شده که محیط به شکلی طراحی شود که کارکنان بتوانند مناظر زیبای جنگلی را تماشا کنند.

9: کارتون نِت‌ورک، آتلانتا
اجرای سقف کاذب برای طراحیداخلی شرکت کارتون نِت‌ورک در شهر آتلانتا به شکل محیط‌های مکعبی مختلف و مجزا طراحی شده است. به این معنی که کارکنان همدیگر را نمی‌بینند، بلکه با نگاه به دور و بر فقط محیط کاری و طرح‌های خود را می‌بینند. طراحی دکوراسیون اداری این دفتر از همه چیز جالب‌تر است. در واقع طراحی دکوراسیون داخلی این دفتر بر عهده‌ی کارکنان است و هر کس می‌تواند بر حسب علاقه و سلیقه‌اش دفتر خود را طراحی کند. با این‌حال با نگاه به هر اتاق می‌بینیم که شباهت‌هایی در طراحی داخلی اتاق‌ها دیده می‌شود و اکثر کارکنان از عکس شخصیت‌های کارتونی و چیزهایی از این دست در طراحی داخلی دفتر استفاده کرده‌اند.

 

سقف , کاذب , سقف کاذب , طراحی سقف های کاذب , اجرای انواع سقف کاذب , انواع سقف کاذب کناف , سقف کناف , سقف کاذب کناف , اجرای سقف کاذب , طراحی سقف کاذب