08
اکتبر

چرا سقف کاذب مفید است؟

چرا سقف کاذب مفید است؟

نصب کردن یک سقف کاذب چندین و چند فایده دارد. در این نوشته‌ی کوتاه برای شما توضیح خواهیم داد که شما از نصب کردن یک سقف کاذب در خانه یا محل کارتان چه بهره‌هایی خواهید برد.

سقف کاذب چیست؟
سقف کاذب شامل تخته‌هایی است که بر روی یک شبکه‌ یا چارچوب و با فاصله از سقف اصلی ساختمان که ممکن است از جنس سیمان، آجر یا چوب باشد، نصب می‌شود. سیستم سیم‌کشی برق، لوله‌ها و دیگر سازه‌ها زیر سقف کاذب پنهان می‌شوند. با نصب سیستم روشنایی در سقف کاذب می‌توان نورپردازی خانه یا دفتر کار را تغییر داد.


جنس خود تخته‌ها بسیار متنوع است و می‌توانند از مواد مختلفی مثل گچ، چوب، فلز، مواد ترکیبی یا کامپوزیت ساخته شده باشند. بعضی از تخته‌ها ساده هستند و فاقد تزئینات ولی بقیه بافت‌ و تزئینات متنوع و زیبایی دارند که خانه یا محل کار شما را زیباتر می‌کنند. سایز مرسوم این تخته‌ها 60 در 60 سانتی‌متر یا 60 در 120 سانتی‌متر هستند.
سقف کاذب بر روی یک شبکه‌ی فلزی نصب می‌شود که شامل میله‌های طولی اصلی و میله‌های عرضی هستند که باید بر اساس یک الگوی مشخص و مناسب برای هر سقف طراحی و اجرا شوند. بعد از نصب این شبکه‌ی فلزیِ نگه‌دارنده، تخته‌ها به آسانی بر روی این شبکه سوار می‌شود.

چرا نصب سقف کاذب مفید است؟
مهم‌ترین فایده‌ی نصب سقف کاذب این است که کمک می‌کند تا شما سازه‌های مختلف ساختمان، مثل لوله‌ها، سیم‌های برق و شبیه آن را که نمای عمومی خانه یا دفتر کار را زشت می‌کنند، پنهان کنید. با این‌که ارتفاع سقف شما در بعضی جاها کم می‌شود، ولی در عوض این سقف کاذب به زیبایی خانه یا محل کار شما کمک شایانی می‌کند.


در صورتی خرابی در لوله‌ها یا سیم‌کشی فقط کافی است تا تخته‌ی بخش خراب را بردارید و بعد از تعمیر آن را دوباره سر جای‌اش قرار دهید.
ولی سقف کاذب فایده‌ی دیگری هم دارد که اهمیت و کاربرد آن به عنوان عایق حرارتی و صدا است. به این ترتیب یک سقف کاذب هم می‌تواند عایق صدا باشد و هم به عنوان عایق حرارتی مانع از هدر رفتن انرژی شود.

 

سقف , کاذب , سقف کاذب , طراحی سقف های کاذب , اجرای انواع سقف کاذب , انواع سقف کاذب کناف , سقف کناف , سقف کاذب کناف , اجرای سقف کاذب , طراحی سقف کاذب