25
سپتامبر

سقف کاذب چیست؟

سقف کاذب چیست؟
می‌توان سقف کاذب را به عنوان سقف دوم تعریف کرد که از طریق یک مهار فلزی به سقف اصلی وصل می‌شود. یک معمار یا طراح داخلی از پلاستربورهای گچی استفاده می‌کنند تا اجرای سقف کاذب را تمیز از کار دربیاورند. پلاستربوردهای گچی کارکردهای دیگری هم دارند، از جمله به طراح داخلی امکان می‌دهد تا اشکال و طرح‌هایی گیرا و جذاب را بر روی سقف کاذب اجرا کند. اجرای خوب یک سقف کاذب می‌تواند حس و حال بسیار خوبی به فضای داخلی خانه‌ی شما بدهد. علاوه بر این‌که سقف کاذب یک عنصر بصری در طراحی داخلی یک خانه است فوائد و کاربردهای دیگری هم دارند؛ مثلاً یک طراح داخلی از سقف کاذب استفاده می‌کند تا به خانه‌ی شما هویت بدهد. از سوی دیگر وجود یک سقف کاذب به معمار یا طراح داخلی امکان می‌دهد تا با طراحی شیوه‌های مختلف نورپردازی به خانه‌ی شما جلوه‌ای جدید بدهد، به عنوان مثال استفاده از نور سفید برای مطالعه یا استفاده از نورهای رنگی یا دی‌فیوز شده برای دادن حس و حال‌های مختلف به خانه. در عین‌حال یک سقف کاذب این امکان را فراهم می‌کند تا سازه‌هایی مثل تهویه‌ی هوا در زیر آن‌ها پنهان شوند.


اما سقف کاذب کناف فواید مفید فراوانی دارد: سقف کاذب مانع از هدر رفتن حرارت می‌شود، در نتیجه سیستم تهویه‌ی خانه‌ی شما کم‌تر کار می‌کند و در نتیجه هزینه‌ی گرم کردن خانه کم‌تر خواهد بود. یک سقف کاذب به‌مانند یک عایق حرارتی عمل می‌کند، در نتیجه اگر خانه‌ی شما در طبقات بالا قرار داشته باشد، سقف کاذب مانع از این می‌شود که تابش مستقیم خورشید به پشت بام بر حرارت داخلی آپارتمان تأثیر بگذارد. یک سقف کاذب نه فقط یک عایق حرارتی که عایق صدا هم هست. به این ترتیب سقف کاذب مانع از این می‌شود که صدای دو واحد آپارتمانی کنار هم باعث ایجاد مزاحمت در خانه‌ی همسایه شود.

سقف , کاذب , سقف کاذب , طراحی سقف های کاذب , اجرای انواع سقف کاذب , انواع سقف کاذب کناف , سقف کناف , سقف کاذب کناف , اجرای سقف کاذب , طراحی سقف کاذب